Z Tucholi wracamy z tarczą

W minioną niedziele 20 marca nasz zespół rozegrał w Tucholi sparing z miejscową Tucholanką Kobiak wygrywając 2:1. Od początku meczu nasz zespół przejął inicjatywę zaskakując gospodynie. Efektem naszej przewagi były dwa gole autorstwa Pauliny Kapeluch po rzucie rożnym wykonywanym przez Paulinę Lublewską i Justyny Siwik, która w sytuacji sam na sam przelobowała bramkarkę Tucholanki. Nasza napastniczka chwilę później po zagraniu Oliwii Werry powinna podwyższyć na 3:0, ale tym razem w sytuacji sam na sam górą była golkiperka gospodyń. Pod koniec pierwszej połowy Tucholanka stworzyła kilka sytuacji, ale strzały napastniczek mijały naszą bramkę lub broniła je Marta Gierszewska. W drugiej połowie przewagę uzyskała drużyna Tucholanki, ale zawodniczki gospodyń raziły nieskutecznością lub dobrze w bramce spisywała się Marta Gierszewska lub obrona zatrzymywała akcję przed polem karnym. Nasz zespół nie ograniczał się jednak do obrony próbując groźnie kontratakować. W 80 min w polu karnym Tucholanki wślizgiem zaatakowała obrończyni gospodyń w będącą przy piłce Paulinę Lublewską. Sędzia wskazał na rzut karny, ale nasza zawodniczka przyznała, że rywalka trafiła prawidłowo w piłkę i oddała ją. Postawa fair play wzbudziła uznanie wszystkich a najbardziej u trenera Tucholanki, który prosił o przekazanie ” szacunku” Paulinie. W 85 min Tucholanka strzeliła kontaktową bramkę. W ostatnich 5 min a właściwie 10, które graliśmy wynik nie uległ już zmianie choć obie drużyny miały okazję na strzelenie bramki.

- Bardzo dobry mecz w naszym wykonaniu, gdzie graliśmy ponad 90 min i dziewczyny zostawiły na boisku sporo zdrowia grając z wielkim zaangażowaniem. Właśnie z postawy zawodniczek jestem najbardziej zadowolony. Rywal mocny mecz wyrównany, ale to my okazaliśmy się skuteczniejsi. Bardzo fajne zachowanie Pauliny tym bardziej, że strzelony rzut karny mógł przesądzić już wynik meczu. Tym większe słowa uznania za postawę fair play. Szkoda, że takiego zachowania zabrakło zawodniczce Tucholanki z nr 7 za którą przeprosił trener.

TUCHOLANKA KOBIAK – CANICUŁA Bytów 1:2 (0:2)

Bramki: Paulina Kapeluch, Justyna Siwik

CANICUŁA: Marta Gierszewska – Weronika Bloch, Klaudia Wójcicka, Patrycja Przybylska, Monika Kropidłowska, Oliwia Stawska (75 Kalina Zielińska), Paulina Kapeluch, Adriana Moskwińska, Paulina Lublewska, Justyna Siwik (46 Patrycja Jankowska), Oliwia Werra.

Powiązana galeria: