Wygrana u siebie

We wczorajszym meczu w 4 kolejce Pomorskiej III Ligi Kobiet nasz zespół pokonał na własnym boisku drużynę Czarnych Pruszcz Gdański 4:3. Od początku meczu nasz zespół przejął inicjatywę, a rywale cofnęli się do głębokiej defensywy. Już w pierwszych minutach meczu w zamieszaniu pod bramką Czarnych bliska zdobycia prowadzenia była Alicja Dzienis. Strzał Pauliny Lublewskiej z dystansu z trudem obroniła bramkarka gości. szansę miała też Justyna Siwik i Oliwia Stawska, która przestrzeliła w idealnej sytuacji. W 27 min po mocnym zagraniu w piłki w pole karne przez Paulinę Lublewską obrończyni Czarnych skierowała piłkę do własnej bramki. W 34 min Justyna Siwik w sytuacji sam na sam nie dała szans golkiperce gości ustalając wynik do przerwy na na 2:0. Druga połowa zaczęła się dla nas bardzo źle bo już w 44 min rywalki zdobyły kontaktową bramkę po błędzie naszej obrony. Strzałami z dystansu bramkarkę Czarnych próbowała zaskoczyć Paulina Lublewska po dwóch strzałach niecelnych w 60 min trzecie uderzenie znalazło drogę do bramki gości. Niestety dekoncentracja w naszej obronie spowodowała, że minute później rywalki znowu zdobyły kontaktową bramkę. W 65 min Justyna Siwik podwyższyła wynik na 4:2. W 72 min znowu błąd indywidualny i zrobiło się 4:3. Do końca meczu wynik już nie uległ zmianie.

- Gra dużo lepsza niż wynik. Szkoda tych błędów indywidualnych, gdzie tracimy bramki i sami komplikujemy sobie sytuację na boisku. przeciwnik od początku meczu nastawił się głównie na obronę i kontry. Ciężko więc było stworzyć sytuacje bramkowe, ale kilka mieliśmy. Gra zdecydowanie lepsza w pierwszej połowie, gdzie kontrolowaliśmy mecz.Mecz bardzo zacięty i z dużym zaangażowaniem zawodniczek obu zespołów.

CANICUŁA - CZARNI Pruszcz Gdański 4:3 (2:0)

Bramki: samobójcza 27 min, Justyna Siwik 34, 65, Paulina Lublewska 60 - Klaudia Lemczak 44, 72, Zuzanna Łachinowicz 61

CANICUŁA: Marta Gierszewska - Paulina Kapeluch, Weronika Bloch, Patrycja Przybylska, Monika Kropidłowska, Alicja Dzienis, Dagmara Murawiecka, Natalia Kalinowska (54 Patrycja Jankowska), Paulina Lublewska, Oliwia Stawska, Justyna Siwik