VI Turniej Piłki Nożnej Kobiet w Tucholi

VI Ogólnopolski Turniej w Piłce Nożnej Kobiet w ramach 56 obchodów Borów Tucholskich w dniach 18-19 lipca przeprowadzony był w trzech kategoriach wiekowych. Nasz zespół wspólnie z Olimpico Malbork wystawił drużynę w kategorii seniorek pod nazwą Canicuła/Olimpico Bytów. W pierwszym spotkaniu bardzo słabo zagraliśmy pierwszą połowę meczu, gdzie gospodynie Tucholanka – Kobiak wykorzystała to bezlitośnie zdobywając 4 gole. Druga połowa była już dużo lepsza w naszym wykonaniu Po akcji lewym skrzydłem i dograniu piłki do środka przez Pauline Lublewską Julita Głąb strzeliła honorową bramkę. W drugim meczu spotkaliśmy się z 2 ligowym GSS Grodzisk Wielkopolski. Tu nasz zespół od początku grał bardzo dobre spotkanie. Prowadzenie zdobyliśmy po strzale Justyny Siwik. Rywalki w pierwszej połowie jednak wyrównały po strzale z dystansu, który był ich jednym celnym strzałem w meczu. Druga połowa to zdecydowana przewaga naszego zespołu i z kilku sytuacji bramkowych, które miały Justyna Siwik czy Julia Głąb wykorzystaliśmy jedną po strzale tej pierwszej. W ostatnim meczu z beniaminkiem 2 ligi KKP Chełmża do zapewnienia sobie 2 miejsca potrzebne było nam zwycięstwo. Spotkanie było bardzo zacięte i obie drużyny miały okazję do zdobycia goli, ale zawodziła skuteczność u nas dwie najlepsze okazję miła Justyna Siwik, ale w obydwu przypadkach przegrała w rywalizację z bramkarką Chełmży. Szansę miała też Paulina Lublewska, ale jej strzał z rzutu wolnego trafił w poprzeczkę. Rywalki też miały swoje okazje do zdobycia gola. Ostatecznie mecze zakończył się bez goli i musieliśmy liczyć na GSS Grodzisk, że wygra lub zremisuje w ostatnim meczu z KKP Chełmża. Niestety beniaminek z Chełmży okazał się lepszy i zajęliśmy trzecie miejsce mając gorszą różnice bramek.

Tucholanka – Kobiak – Canicuła/Olimpico 4:1 (4:0)

Julita Głąb

Tucholanka –Kobiak – KKP Chełmża 2:1

GSS Grodzisk Wielkopolski – Canicuła/Olimpico 1:2 (1:1)

Justyna Siwik 2

KKP Chełmża – Canicuła/Olimpico 0:0

Tucholanka – Kobiak – GSS Grodzisk Wlkp. 2:2

KKP Chełmża – GSS Grodzisk Wlkp. 2:0

Canicuła/Olimpico: Marta Gierszewska – Karolina Urbanowicz, Izabela Betcher, Marzena Jędrzejewska, Julia Głąb, Daria Sporysz, Karolina Rużyła, Aleksandra Kozłowska, Paulina Lublewska, Justyna Siwik

1. Tucholanka – Kobiak       7 8-4

2. KKP Chełmża                 4 3-2

3. Canicuła/Olimpico Bytów 4 3-5

4. GSS Grodzisk Wlkp.       1 3-6

Najlepsza bramkarka - Anna Napierała (GSS Grodzisk Wlkp.)

Królowa strzelczyń - Aneta Krus, 5 goli (Tucholanka-Kobiak)

Najlepsza zawodniczka - Oliwia Ossowska (KKP Chełmża)

Najsympatyczniejsza zawodniczka - Marzena Jędrzejewska (Canicuła/Olimpico)