V Turniej Orliczek  U11 E1 w Tczewie
V TURNIEJ ORLICZEK U11 E1 W TCZEWIE
22 maja w sobotę w Tczewie odbył się już V turniej Orliczek. Tym razem wystąpiły 4 drużyny, gdyż na turnieju zabrakło Flauty Gdynia.
W pierwszym meczu zmierzyliśmy się z AP Lotos. Przegraliśmy 4:0 choć wynik może trochę za wysoki jeśli chodzi o przebieg gry. Zawodniczki z Gdańska miały przewagę, alei my stwarzaliśmy groźnie sytuację i mieliśmy okazje do strzelenia bramki.
W drugim meczu ulegliśmy Kaperkom Puck 2:0, ale było to bardzo wyrównane spotkanie i zacięte. Niestety rywalki były skuteczniejsze od Nas.
W trzecim meczu najbardziej chyba emocjonującym jeśli chodzi o nasz zespół było spotkanie z gospodyniami turnieju Pogonią Tczew. Obie drużyny stwarzały sytuacje bramkowe, ale brakowało skutecznego wykończenia akcji albo dobrze broniły bramkarki. Po błędzie indywidualnym prowadzenie zdobyła Pogoń. Końcówka zdecydowanie należała do naszego zespołu, ale niestety nie udało nam się zdobyć wyrównującej bramki mimo kilku okazji.
Tym razem w każdej drużynie wybrano najlepszą zawodniczkę w naszej była to Wiktoria Kowalska,a najlepszą bramkarka turnieju Orliczek w Tczewie została wybrana nasza zawodniczka Lena Dułak, dla której był to debiut w tych rozgrywkach.
- Mogę być zadowolony z postawy dziewczyn bo niesamowicie walczyły, w każdym spotkaniu. Zabrakło trochę szczęścia i "zimnej krwi" w decydujących momentach pod bramką rywalek. Mecz są już "stykowe"i jeden błąd lub niewykorzystana sytuacja decyduje o jego wyniku. Jest niedosyt bo niewiele brakowało do zdobycia punktów.
Kolejność turnieju:
1. AP Lotos
2. Kaperki
3. Pogoń
4. Canicuła
5. Flauta
Dziękujemy rywalom za grę i postawę fair play