TURNIEJ ORLICZEK E1 U11 w GDAŃSKU
W niedzielę 9 maja w Gdańsku odbył się IV, a I w rundzie wiosennej Turniej Orliczek U11 organizowany przez AP Lotos.
Canicuła w pierwszym meczu zmierzyła się z gospodyniami turnieju przegrywając wysoko głównie z powodu dużej ilości błędów własnych. W drugim spotkanie nasze zawodniczki zmierzyły się z Flautą Gdynia i był to mecz pełen emocji. 5 min przed końcem meczu nasze rywalki wykorzystały nasz błąd i zdobyły prowadzenie.
Nasze zawodniczki jednak nie poddały się i najpierw 2 min przed końcem zdobyły wyrównującą bramkę, a po wznowieniu agresywnie zaatakowały przeciwnika i Marta Kowalik strzeliła drugiego gola. Ostatnie sekundy gry utrzymywaliśmy piłkę na połowie rywala.
W trzecim spotkaniu ulegliśmy Kaperkom Puck 1:4 tracąc pierwszą bramkę już na początku. Szkoda, że przy wyniku 0:1 nie wykorzystaliśmy stuprocentowej sytuacji do wyrównania, którą miała Natalia Nazarko. Przy wyniku 0:3 Natalia Nazarko strzeliła honorową bramkę dla Nas.
W ostatnim meczu Canicuła była bliska sprawienia niespodzianki z Pogonią Tczew. Po golu debiutującej w lidze Wiktorii Kowalskiej prowadziliśmy 1:0. Potem mające przewagę rywalki wyrównały i długo utrzymywał się remis. Dopiero w końcówce Pogoń przechyliła zwycięstwo na swoją korzyść strzelając dwie bramki.
- Można być zadowolonym z postawy naszych dziewczyn. W poprzedniej rundzie z wszystkimi rywalami przegrywaliśmy dość zdecydowanie i wysoko. Teraz już dziewczyny potrafią wygrać i z każdym przeciwnikiem stwarzać sytuację bramkowe i zdobywać bramki. Na pewno postęp w grze z każdym turniejem jest widoczny.
Kolejność turnieju:
1. AP Lotos Gdańsk
2. Kaperki Puck
3. Pogoń Tczew
4. Canicuła Bytów
5. Flauta Gdynia
Dziękujemy wszystkim drużynom za grę i postawę fair play.