Pogoń Tczew z awansem z turnieju eliminacyjnego MMP U14 kobiet w futsalu

2 lutego na Sali Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Bytowie odbył się turniej eliminacyjny Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Futsalu Kobiet U14, w którym oprócz naszego zespołu grały: Dragon Bojano, Pogoń Tczew, Lech Poznań Fotball Academy i Tęcza Bydgoszcz. Zwycięzcą turnieju została Pogoń Tczew z kompletem punktów i ta drużyna pojedzie na turniej finałowy do Warszawy. Emocji nie brakowało jednak w każdym meczu. Spotkania były bardzo zacięte i padało w nich sporo goli. Nasz zespół złożony z zawodniczek Canicuły, Olimpico Malbork i Wejherowa oraz w poszerzonym sztabie trenerskim o Jerzego i Mariana Wnuków Lipińskich zajął 4 miejsce. W pierwszych dwóch meczach mimo wysokich porażek z drużynami z Bojana i Tczewa złożonymi z zawodniczek kadry województwa i Polski to my zdobywaliśmy pierwsi golę. Zabrakło trochę doświadczenia, wyrachowania, przytrzymania piłki. Z meczu na mecz graliśmy lepiej czego efektem były punkty w kolejnych spotkaniach. Wygrana z Tęczą 2:1 po bardzo zaciętym i pełnym dramaturgii meczu. W ostatnim meczu turnieju walczyliśmy z Lechem o 3 miejsce i musieliśmy ten mecz wygrać. Do upragnionego celu zabrakło 30 sekund. Prowadziliśmy 1:0 mieliśmy szansę w końcówce rozstrzygnąć ten mecz zdobywając drugiego gola, co nie udało się nam udało się Lechowi i mecz zakończył się remisem 1:1. Na zakończenie turnieju drużynom wręczano dyplomy upominki od Miasta i Starostwa oraz nagrody indywidualne. Wręczającymi nagrody byli Komendant Powiatowy Policji w Bytowie inspektor Andrzej Borzyszkowski i Kierownik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Andrzej Hrycyna.

Statuetkę ufundowaną przez Przewodniczącą Komisji Piłkarstwa Kobiecego Małgorzatę Mierzejewską dla Najlepszej Zawodniczki turnieju otrzymała Dajana Kobiela Canicuła Bytów

Statuetkę ufundowaną przez Jacka Drążka dla Najlepszej Bramkarki turnieju otrzymała Oliwia Ziółkowska Tęcza Bydgoszcz

Statuetkę ufundowaną przez Kurier Bytowski dla Najlepszej Strzelczyni turnieju otrzymała Monika Mierzejewska Dragon Bojano

- Pierwszy mecz nigdy nie jest najlepszy w naszym wykonaniu, ale kolejne mecze były co raz lepsze. Dziękuję wszystkim dziewczynom za walkę, zaangażowanie i zostawione serce i zdrowie na parkiecie. W tym turnieju byliśmy jednością. Zdobywaliśmy zawsze pierwsi gola i każda z tych bramek był podobna. Agresywne atakowanie przeciwnika pod jego bramką i gol Dajany Kobieli, która do ostatniego meczu liczyła się w walce o najlepszą strzelczynię eliminacji. Jest oczywiście niedosyt bo niewiele zabrakło do 3 miejsca, ale i tak z postawy zawodniczek jestem bardzo zadowolony.

Dziękujemy Miastu Bytów, a w szczególności Kierownikowi Wydziału Edukacji , Kultury i Sportu Andrzejowi Hrycynie, Starostwu Powiatowemu w Bytowie, Drukarni Kurier za wydrukowanie plakatów, Kurierowi za Patronat Medialny, Tomaszowi Myszewskiemu za prowadzenie wyników turnieju.

CANICUŁA: Zuzanna Płotka, Oliwia Smętoch – Kalina Zielinska, Karolina Koszałka, Julia Cyman, Roksana Patelczyk, Kamila Resa, Daria Sychta, Oliwia Gniba, Paulina Mach, Wiktoria Szulc, Dajana Kobiela, Amelia Peplińska

Wyniki:

CANICUŁA Bytów – DRAGON Bojano 1:8 (1:4)

Dajana Kobiela – Monika Mierzejewska 3, Celina Cupa 2, Martyna Orłowska, Oliwia Martyka, Zuzanna Karwacka

POGOŃ Tczew – TĘCZA Bydgoszcz 2:1 (2:0)

Sara Podsaidło, Julia Formela – Martyna Kujawa

DRAGON – LECH Poznań FOTBALL ACADEMY 3:3 (2:1)

Anastazja Krampa, Celina Cupa, Zuzanna Karwacka – Maja Kuleczka, Jagoda Dłużewska, Gabriela Przybył

CANICUŁA – POGOŃ 1:6 (1:2)

Dajana Kobiela – Sara Podsiadło, Magdalena Sobal 2, Julia Formela 2, Anna Łopuch

LECH Poznań FOTBALL ACADEMY – TĘCZA 1:0 (0:0)

Maja Kuleczka