GKS pokonany

W sobotę 9 kwietnia nasz zespół rozegrał mecz wyjazdowy w Żukowie. Do meczu przystąpiliśmy w 10 kilka zawodniczek z różnych powodów nie pojechało. Początek meczu należał do gospodyń, które już w 6 min objęły prowadzenie po strzale Pauliny Magulskiej. Min później był już jednak remis. Po strzale Oliwii Werry bramkarka wypuściła piłkę, która do bramki skierowała Patrycja Zander. Mieliśmy jeszcze trzy sytuacje sam na sam, ale górą była golkiperka gopspodyń. Od początku drugiej połowy nasz zespół stwarzał kolejne sytuacje, ale dobrze dysponowana w bramce GKS Dagmara Murawiecka nie dawała się zaskoczyć. W 63 min kolejna nasza sytuacja zakończyła się golem Pauliny Lublewskiej. 4 min później szans bramkarce GKS-u strzałem z bliska nie dała Oliwia Werra. Minęły 2 min i gospodynie zdobyły kontaktową bramkę. 76 min i w sytuacji sam na sam Oliwia Werra technicznym strzałem zdobywa czwartego gola. 79 min i ponownie GKS zdobywa kontaktowego gola. Nasz zespół jednak nie broni wyniku tylko utrzymuje się przy piłce na połowie rywali i w doliczonym czasie gry ponownie Oliwia Werra w sytuacji sam na sam pięknym lobem przypieczętowuje naszą wygraną. Mecz kończy się wynikiem 5:3.

- Dziewczyny zagrały dobry mecz z ogromnym zaangażowaniem i determinacją, dużo lepszy niż poprzedni. Mimo, że graliśmy w dziesiątkę stworzyliśmy więcej klarownych sytuacji i przy lepszej skuteczności mogliśmy rozstrzygnąć wynik wcześniej. Tak emocję były do końca. Zwycięstwo to był prezent urodzinowy, na który liczyłem.

GKS Żukowo – CANICUŁA 3:5 (1:1)

Bramki: Paulina Magulska 6, Kinga Reiter 69, samobójcza 79 – Patrycja Zander 7, Paulina Lublewska 63, Oliwia Werra 67, 76, 81

CANICUŁA: Marta Gierszewska – Weronika Bloch, Klaudia Wójcicka, Monika Łoś, Monika Kropidłowska, Patrycja Przybylska, Adriana Moskwińska, Paulina Lublewska, Patrycja Zander, Oliwia Werra.