3 punkty zostały w Bytowie

W niedzielnym meczu na stadionie w Bytowie nasz zespół po emocjonującym meczu pokonał Gryfa 2009 Tczew 6:3. Początek meczu to nasza nieznaczna przewaga. W 20 min Justyna Siwik znalazła się w idealnej sytuacji, ale jej strzał był mało precyzyjny i bramkarka z Tczewa wybiła piłkę na rzut rożny. W 34 min kolejna akcja Justyny Siwik i tym razem nasza napastniczka w sytuacji sam na sam nie dała szans golkiperce z Tczewa. Niestety w 36 min było już 1:1. Nie potrafiliśmy zatrzymać zawodniczki gości, po której strzale za „szesnastki” piłka trafiła w rękę naszej stoperki i sędzia podyktował rzut karny. Martyna Tryka wykorzystała „jedenastkę” ustalając wynik do przerwy. Po przerwie w 47 min zawodniczki Gryfa po kontrze zdobyły prowadzenie. Minutę później po fantastycznym strzale z rzutu wolnego wyrównała Paulina Lublewska. 62 min i ponownie wychodzimy na prowadzenie. Monika Łoś okazała się najsprytniejsza w polu karnym gości i z bliska umieściła piłkę w siatce. W 68 Gryfitki ponownie doprowadzają do wyrównania. Potem nastąpiły przełomowe minuty meczu. Najpierw w 69 min dość zaskakująco Justyna Siwik z narożnika „szesnastki” strzałem po „długim” słupku strzeliła czwartą bramkę, a 2 min później Paulina Lublewska z rzutu wolnego podwyższyła prowadzenie. Dwie kolejne sytuację miała Justyna Siwk, ale jej pierwszy strzał trafił w boczną siatkę, a w drugiej sytuacji bramkarka Gryfa okazała się lepsza. W 81 min meczu Justyna Siwik ustaliła wynik meczu na 6:3 zdobywając hatt-tricka w tym meczu.

- Bardzo emocjonujący i wyrównany mecz. Końcówka jednak należała zdecydowanie do nas i zasłużenie wygraliśmy stwarzając więcej sytuacji bramkowych.

CANICUŁA – GRYF 2009 Tczew 6:3 (1:1)

Bramki: Justyna Siwik 34, 69, 80, Paulina Lublewska 48, 71, Monika Łoś 62 – Martyna Tryka 36 (karny), Weronika Piersa 47, Nikola Łopatek 68

CANICUŁA: Marta Gierszewska – Weronika Bloch, Monika Łoś, Patrycja Przybylska, Monika Kropidłowska, Dagmara Murawiecka (63 Patrycja Jankowska), Alicja Dzienis, Natalia Kalinowska (62 Kinga Waldowska), Paulina Lublewska, Oliwia Stawska, Justyna Siwik.