Lotos Griffin Cup

W sobotę Bojano odbył się turniej organizowany przez Pomorski Związek Piłki Nożnej Lotos Griffin Cup dziewcząt. Canicuła wystąpiła w roczniku U13 rocznik 2009/10. Nasz pierwszy mecz, który miał rozpocząć turniej z Olimpico Malbork został przełożony na koniec fazy grupowej z powodu spóźnienia rywali. Zagraliśmy więc dopiero w piątym meczu turnieju, a rywalem był AP Lotos Gdańsk. Mimo, że to nasz rywal bo zdecydowanym faworytem prowadziliśmy otwarta grę i to nasz zespół objął prowadzenie po bramce Natali Nazarko. Obie drużyny miały sytuację, ale niestety w ostatnich sekundach meczu drużyna AP Lotos zdobyła bramkę i mecz zakończył się remisem. W drugim spotkaniu zmierzyliśmy się z Arką SI Gdynia. Wynik otworzyła Julka Batóg, a nasz zespół wygrał wyraźnie 5:0 strzelając ostatnią bramkę równo z syreną kończącą spotkanie, której autorką była Marta Ryngwelska (zawodniczka U2 Bytów) i był to jej drugi gol w tym meczu. Mecz z Olimpico Malbork był meczem o pierwsze miejsce w grupie. Po wyrównanym meczu padł bezbramkowy remis, który Olimpico dał pierwsze miejsce w grupie a nam drugie. W ćwierćfinale spotkaliśmy z trzecim zespołem grupy B Kaperkami Puck. Na początku meczu mieliśmy idealna sytuację na zdobycie prowadzenia. Strzał Natali Nazarko minął jednak bramkę. Spotkanie było bardzo wyrównane jednak to Kaperki po naszym błędzie zdobyły zwycięską bramkę. Po tym meczu uszło z nas powietrze i kolejny mecz o miejsca 5-8 przegraliśmy z Pogonią Tczew. W spotkaniu o VII miejsce ponownie spotkaliśmy się z Arką SI Gdynia. Mimo przewagi byliśmy nieskuteczni i padł remis 0:0 i o miejscu decydowały rzuty karne, które nasz zespół wygrał 3:2 zajmując ostatecznie VII miejsce. Jest mały niedosyt bo po bardzo dobrych meczach grupowych zabrakło niewiele by znaleźć się w czołowej czwórce turnieju. Nie brakowało jednak walki i dobrej gry mimo słabszych ostatnich meczy. Turniej wygrał zespół AP Lotos pokonując w finale Checz Gdynia. Trzecie miejsce przypadło Kaperkom Puck, które w karnych wygrały z Olimpico Malbork. Dziękujemy za walkę Fair Play rywalom i dobrze zorganizowany turniej.