TURNIEJ WOŚP W TUCHOLI. TUŻ ZA PODIUM

15 stycznia w niedziele nasz zespół wystąpił w Halowym Turnieju Piłki Nożnej Kobiet o Puchar 25. Finału WOŚP w Tucholi zajmując 4 lokatę. W turnieju w kategorii OPEN wystartowało 10 drużyn podzielonych na dwie pięciozespołowe grupy. My wystąpiliśmy w grupie A. W meczu otwierającym turniej zremisowaliśmy bezbramkowo z Tucholanką - Kobiak II. W meczu tym brakowało w naszej grze dokładności by wgrać to spotkanie. W drugim meczu naszym rywalem był drugoligowy zespół KKP Chełmża i niestety ten mecz przegraliśmy zdecydowanie. By liczyć się jeszcze w turnieju kolejny mecz musieliśmy wygrać, a przeciwnikiem był Fuks II Huta Wielowicz. Przez większą część meczu byliśmy zespołem dominującym, ale brakowało skuteczności. Ostatecznie po strzale Pauliny Lublewskiej wygraliśmy 1:0. Przed ostatnią serią spotkań w naszej grupie awans do półfinału zapewniony miała już KKP Chełmża, a trzy drużyny: Olimpico Malbork, Canicuła i Tucholanka – Kobiak II miały 4 pkt i walczyły o drugie miejsce. By myśleć o półfinale każda z drużyn musiała swój mecz wygrać. My w meczu o awans ostatni mecz w grupie graliśmy z Olimpico. Mecz zacięty i bardzo emocjonujący, gdyż każda z drużyn walczyła o zwycięstwo. Prowadzenie objął nasz zespół po golu Weroniki Bloch, ale niestety już minutę później wyrównała Karolina Pawlikowska. Ostatnia akcja meczu należała do nas. 3 sekundy przed końcową syreną "atomowy” strzał z dystansu pod poprzeczkę Pauliny Lublewskiej dał nam wygraną, a przy remisie KKP Chełmży z Tucholanką awans do półfinału. W spotkaniu półfinałowym trafiliśmy na zwycięzcę grupy B Tęczę Bydgoszcz. Po zaciętym meczu przegraliśmy 2:1. W meczu o III miejsce ponownie spotkaliśmy się z KKP Chełmża i tym razem ulegliśmy dość wyraźnie.

- Bardzo fajny turniej, w którym nie brakowało dobrej gry, waleczności, ambicji i dramaturgii. Jechaliśmy na ten turniej bez napastniczek co ograniczyło nasze pole manewru. Jestem bardzo zadowolony z postawy dziewczyn bo walczyły i awans do najlepszej czwórki turnieju jest już dobrym wynikiem. Jest pewien niedosyt bo mecz półfinałowy z Tęczą, który był bardzo wyrównany pokazał, że i finał był w naszym zasięgu.

CANICUŁA: Marta Gierszewska – Aleksandra Kozłowska, Karolina Rużyła, Adriana Moskwińska, Marta Pawęska, Paulina Reca, Weronika Bloch, Paulina Lublewska

Wyniki:

CANICUŁA - TUCHOLANKA - KOBIAK II Tuchola 0:0