Bez punktów w Gdańsku

W sobotę 8 października nasz zespół przegrał 4:1 w Gdańsku z zespołem Biało-Zielone. Od początku meczu grę prowadziły gospodynie a nasz zespół skupił się na obronie czekając na błąd rywali. Kilkakrotnie przechwyciliśmy piłkę na połowie rywali, ale nie potrafiliśmy tego wykończyć. W 27 min kolejny błąd gospodyń przy wyprowadzaniu piłki na 20 metrze. Patrycja Zander przejmuje piłkę i dogrywa ją w pole karne, gdzie Paulina Lublewska z bliska nie daje szans bramkarce Biało-Zielonych. Niestety 3 min później gospodynie wyrównują po rzucie rożnym i strzale z ok. 14 metrów Karoliny Płotek. W 38 min po akcji prawą stroną strzałem w „krótki” róg Marta Kandziora zaskakuje naszą bramkarkę. W 48 min sędzia dyktuje rzut karny, którego nie było. Biało-Zielone wykorzystują prezent sędziego i prowadzą 3:1. Po meczu sędzia przyznaje, że nasza zawodniczka atakując wślizgiem trafiła w piłkę, ale też był kontakt z nogami atakującej i WYDAJE mu się, że był faul. Informacja dla młodego sędziego na przyszłość: przy większości wslizgów jest kontakt z nogami przeciwnika. Nasz zespół ruszył do odrabiania strat i miał ku temu co najmniej cztery bardzo dobre okazję. Najpierw Paulina Lublewska wychodząc na „czystą” pozycję strzela w „krótki” róg, ale bramkarka gospodyń wybija piłkę na rzut rożny. Po dwójkowej akcji Patrycji Zander i Kasi Małek ta ostatnia w idealnej sytuacji strzałem po ziemii trafia w słupek. Potem jeszcze dwie dogodnie sytuację miała Karolina Rużyła, ale jej strzały trafiały w boczną siatkę. W 73 min Biało-Zielone w zamieszaniu podbramkowym po rzucie rożnym zdobyły czwartego gola.

-Mamy niedosyt po tym spotkaniu bo zagraliśmy naprawdę niezły mecz. Z przebiegu gry, a głównie sytuacji bramkowych zasłużyliśmy co najmniej na jeden punkt. Niestety niewykorzystane przez nas sytuację i błędy sędziego mające wpływ na wynik meczu sprawiły, że wracamy z Gdańska z tarczą.

BIAŁO-ZIELONE Gdańsk – CANICUŁA 4:1 (2:1)

Bramki: Paulina Lublewska 27

CANICUŁA: Marta Gierszewska – Weronika Bloch, Marta Pawęska, Karolina Rużyła, Monika Kropidłowska (75 Karolina Zbrzeźniak), Aleksandra Kozłowska, Paulina Kapeluch (79 Adriana Moskwińska), Patrycja Przybylska (52 Klaudia Wójcicka), Patrycja Zander, Paulina Lublewska, Katarzyna Małek (78 Oliwia Stawska).